Producenci
Produkt dnia
PP-40 Przycisk przewietrzania kluczowy
PP-40 Przycisk przewietrzania kluczowy
191,88 zł 156,00 zł
szt.
Sygnalizator akustyczno-optyczny SA-K7N/6m
Sygnalizator akustyczno-optyczny SA-K7N/6m
253,00 zł 205,69 zł
szt.
SP8 - Napęd wrzecionowy do okien FAKRO
SP8 - Napęd wrzecionowy do okien FAKRO
1 193,10 zł 970,00 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Napędy do okien i drzwi, Siłowniki ramieniowe

Elektryczne napędy łańcuchowe są urządzeniami silnikowymi opartymi na specjalnym łańcuchu. Elektryczne napędy łańcuchowe zyskały popularność dzięki łatwości obsługi i konserwacji.

Można je stosować do wielu różnych konstrukcji okiennych, ale najlepiej sprawdzają się w małych oknach obrotowych, oknach skrzydłowych i naświetlach. Łańcuch posiada specjalną konstrukcję ogniw, która pozwala na wyginanie się tylko w jednym kierunku. Zakres wysuwu łańcucha (szerokość otwarcia) rozciąga się od 250 mm do 1000 mm. Siła nacisku dla napędów łańcuchowych wynosi od 90 do 600 N (1 N " 9,8 kg).

W przypadku pytań "Co to są napędy do okien?" lub "Gdzie mogę kupić napęd łańcuchowy do okien?", należy zwrócić się do wyspecjalizowanej firmy, która zajmuje się zarówno doborem, jak i sprzedażą tego sprzętu. Posiadamy ekspertów w tej dziedzinie i będziemy w stanie opowiedzieć Państwu o wszystkich zakresach automatycznych i mechanicznych napędów do okien.

BS-KĄTOWNIK BS-KĄTOWNIK
Producent: ESCO
Cena: 184,50 zł (netto: 150,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BS-LI - Napęd ramieniowy do drzwi BS-LI - Napęd ramieniowy do drzwi
Producent: ESCO
Cena: 2 571,93 zł (netto: 2 091,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BS-LI / BS-RE  Napęd Ramieniowy do drzwi 24VDC - konfigurator BS-LI / BS-RE Napęd Ramieniowy do drzwi 24VDC - konfigurator
Producent: ESCO
Cena: 2 571,93 zł (netto: 2 091,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BS-PŁYTA BS-PŁYTA
Producent: ESCO
Cena: 159,90 zł (netto: 130,00 zł )
szt.
zobacz więcej
BS-RE - Napęd ramieniowy do drzwi BS-RE - Napęd ramieniowy do drzwi
Producent: ESCO
Cena: 2 571,93 zł (netto: 2 091,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KM30/400 - Napęd łańcuchowy KM30/400 - Napęd łańcuchowy
Producent: ESCO
Cena: 1 109,46 zł (netto: 902,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KM30/600 - Napęd łańcuchowy KM30/600 - Napęd łańcuchowy
Producent: ESCO
Cena: 1 159,89 zł (netto: 943,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KM30/700 - Napęd łańcuchowy KM30/700 - Napęd łańcuchowy
Producent: ESCO
Cena: 1 361,61 zł (netto: 1 107,00 zł )
szt.
zobacz więcej
KM30/ZEW-R Konsola do montażu na ramie okien otwieranych na zewnątrz KM30/ZEW-R Konsola do montażu na ramie okien otwieranych na zewnątrz
Producent: ESCO
Cena: 167,28 zł (netto: 136,00 zł )
szt.
zobacz więcej
RYGLOWANIE/2PKT_245/VH-2 - Ryglowanie BERNINI, skrzydło bierne RYGLOWANIE/2PKT_245/VH-2 - Ryglowanie BERNINI, skrzydło bierne
Producent: ESCO
Cena: 2 249,20 zł (netto: 1 828,62 zł )
szt.
zobacz więcej
RYGLOWANIE/2PKT_310/VH-2 - Ryglowanie BERNINI, skrzydło bierne RYGLOWANIE/2PKT_310/VH-2 - Ryglowanie BERNINI, skrzydło bierne
Producent: ESCO
Cena: 2 450,90 zł (netto: 1 992,60 zł )
szt.
zobacz więcej

Cechy techniczne łańcucha

Łańcuch napędu elektrycznego zawiera ogniwa popychacza wykonane ze stali z powłoką antykorozyjną. O jego stanie ustalonym decyduje odpowiedni kształt ogniw oraz charakterystyka urządzenia. Nawet w stanie zwolnionym łańcuch pozostaje sztywny, co jest przyczyną dużej siły pociągowej i pchania. Powrót łańcucha do pierwotnej pozycji (cofanie) jest szybki i praktycznie bezgłośny.

Montaż napędu w oknach dachowych

Wiele opcji montażu napędu łańcuchowego pojawia się podczas używania wsporników okien dachowych. W takim przypadku zwój włożony do ramy jest ukryty. Ustalenie, czy typ wsporników jest poprawny, jest proste: odpowiedź brzmi tak, jeśli montaż odbywa się na dolnej części ramy.

Zakres zastosowań elektrycznych napędów łańcuchowych

Elektryczne napędy łańcuchowe stosowane są zarówno do ręcznego jak i automatycznego otwierania i zamykania skrzydeł okiennych. Napędy te są często instalowane w budynkach, w których musi być zapewniony naturalny dopływ powietrza do systemów oddymiania i odprowadzania ciepła. Okna, na których zainstalowane są napędy służą do wentylacji i utrzymania normalnego klimatu w pomieszczeniu.

Najpopularniejsze na rynku są napędy montowane na wspornikach obrotowych, co pozwala na zastosowanie ich do prawie wszystkich typów otwierania skrzydeł okiennych (rygle, okna obrotowe, uchylne, przesuwnych z górnym mechanizmem jezdnym, równoległe przesuwne, spowalniacz środkowy) oraz nadają się do wszystkich rozmiarów skrzydeł.

Specyfikacja produktu

Elektryczne napędy łańcuchowe mają szeroki zakres właściwości technicznych, takich jak:

  • długość wysięgowa łańcucha,
  • siła nacisku,
  • prędkość otwierania,
  • napięcie zasilania, itp.

Elektryczne napędy łańcuchowe są zazwyczaj niewielkich rozmiarów, ponieważ ruchomy mechanizm łańcuchowy, który napędza skrzydło, jest składany wewnątrz samego korpusu napędu.

Dzięki temu ten typ napędu nadaje się do zastosowania w biurowcach i innych pomieszczeniach, gdzie ważna jest kompaktowość tego typu okuć do obsługi okien.

Łańcuchy w tych napędach są podwójne, w większości modeli, i są wykonane ze stali nierdzewnej. Należy również zauważyć, że mogą one być instalowane w kilku wariantach dla tego samego okna.

Na przykład w przypadku okna obrotowego napęd może być umieszczony na ościeżnicy lub bezpośrednio na skrzydle. Dzięki temu napędy te są bardziej uniwersalne i umożliwiają montaż nawet na tych skrzydłach, które mają bardzo mały odstęp na ościeżnicy wokół profilu skrzydła.

Podsumowanie

Napędy łańcuchowe są najbardziej zwięźle scharakteryzowane przez takie definicje, jak kompaktowy i mocny. Ich głównym celem jest podnoszenie / opuszczanie, pchanie / wyciąganie okien za pomocą pilota. Ponadto nadają się do montażu na wszelkiego rodzaju lekkich konstrukcjach. 

Elektryczne napędy łańcuchowe są w stanie przyjąć obciążenie 500N przy wysięgu łańcucha nie większym niż 1 metr. Ta funkcja wynika ze stabilności obwodu. Podwójna wersja tak małego urządzenia bez problemu poradzi sobie z większymi obciążeniami. 

Ponadto takie mechanizmy są szybkie. Obecność ogromnej liczby różnych mocowań pola siłowego napędu (na przykład wsporników) zapewnia możliwość jego niezawodnej instalacji i praktycznego użytkowania.

Napęd łańcuchowy to doskonałe rozwiązanie w zakresie montażu na skrzydłach lub ościeżnicach okien osiowo obrotowych lub zawieszanych osiowo, świetlików.

Jeśli informacje na naszej stronie internetowej nie są wystarczające, zawsze możesz skontaktować się z nami, korzystając z kontaktów w sekcji "KONTAKT".

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl