Sygnalizator głosowy SG-Pgw3

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 4 dni
Cena brutto: 327,75 zł 327.75
Cena netto: 266,46 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Producent: W2
Kod produktu: SG-PGW3

Opis

SYGNALIZATOR AKUSTYCZNO-OPTYCZNY ZEWNĘTRZNY SAOZ-Pk2 POSIADA CERTYFIKAT  CPR 1438-CPR-0366  ORAZ ŚWIADECTWO DOPUSZCZENIA NR 2013/2014 WYDANE PRZEZ CNBOP-PIB.

 

Przeznaczenie:

 

Sygnalizator akustyczno-optyczny SAOZ-Pk2 przeznaczony jest do sygnalizowania pożaru sygnałem akustycznym wraz z sygnałem optycznym w zewnętrznych jak i wewnętrznych systemach sygnalizacji pożaru.

 

Opis konstrukcji :

 

Sygnalizator składa się z obudowy wykonanej z tworzywa sztucznego, układu elektronicznego oraz lampy, w której umieszczony jest palnik ksenonowy. Jako źródło dźwięku zastosowano dwa przetworniki piezoceramiczne. Sygnalizator generuje jednocześnie sygnał akustyczny wraz z sygnałem optycznym. Przewody zasilające podłącza się zgodnie z oznaczeniami umieszczonymi na obudowie sygnalizatora. W korpusie sygnalizatora umieszczone jest złącze zasilające oraz czteropozycyjny mikroprzełącznik, za pomocą którego możliwe jest wybranie trybu pracy sygnalizatora – „master” lub „slave”, wzoru dźwięku (1 z 4) oraz zmniejszenie głośności sygnalizatora o około 10dB (zmiana skokowa).

 

Nr pozycji Nazwa Funkcja
1 M/S Wybór trybu pracy master (ON)/slave (OFF)
2 S0 Wybór wzoru dźwięku
3 S1 Wybór wzoru dźwięku
4 VOL Tryb pełnej/obniżonej głośności (OFF – pełna głośność)

 

 

 

 

 

 

 

 

Nr syreny Pozycja mikroprzełącznika Nazwa syreny
S0 S1
1 OFF OFF syrena DIN 33 404
2 ON OFF syrena policyjna
3 OFF ON syrena ISO 8201
4 ON ON syrena pożarowa 

 

 

 

 

 

 

 

SAOZ-Pk2 umożliwia wybranie 1 z 4 wzorów sygnału akustycznego, domyślnie ustawiony jest sygnał straży pożarnej.

Dodatkowo sygnalizator umożliwia budowanie sieci sygnalizatorów pracujących synchronicznie (synchronizowana jest tylko część akustyczna), ma to znaczenie w przypadku nagłaśniania większych powierzchni (np. hale, obiekty przemysłowe). W celu zbudowania sieci sygnalizatorów, użytkownik musi skonfigurować sygnalizatory, tak aby w sieci był tylko jeden sygnalizator „master”. Pozostałe sygnalizatory powinny pracować w trybie „slave”.

SAOZ-Pk2 ma też możliwość synchronizacji z sygnalizatorami wewnętrznymi: akustycznym SA-K5N i akustyczno-optycznym SA-K7N.

Sygnalizator SAOZ-Pk2 współpracuje również z wyłącznikiem WSD-1. W przypadku, gdy sygnalizatory pracują w sieci, podłączenie wyłącznika WSD-1 do sygnalizatora „master” powoduje wyłączenie sygnału akustycznego wszystkich sygnalizatorów w sieci, natomiast podłączenie wyłącznika WSD-1 do sygnalizatora „slave” powoduje wyłączenie sygnału akustycznego tylko w jednym sygnalizatorze.

Pliki do pobrania:
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl