Regulamin sklepu

INFORMACJE OGÓLNE - Regulamin sklepu

Właścicielem sklepu: www.elfurio.pl jest:

FUMARO S.C
ul. Świstaka 8
80-175 Gdańsk
NIP 957-107-32-38
REGON 222069439

 

PRZYJMOWANIE I REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

Zamówienia są przyjmowane za pośrednictwem strony internetowej. Składanie zamówień odbywa się za pomocą

 • Formularza Zamówień dostępnego na stronie internetowej www.elfurio.pl przez siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę.
 • Kontakt telefoniczny pod nr tel. 537 59 59 88
 • Przesłanie pisemnego zamówienia na adres mailowy sklep@elfurio.pl
 • Osobiście w stacjonarnym biurze w Gdańsku, przy ul. Rysia 2, po uprzednim umówieniu spotkania

 

Przesyłając zamówienie, Klient akceptuje warunki regulaminu sprzedaży produktów, które zostały przez niego wybrane. Złożenie zamówienia jest możliwe  po uprzednim zaakceptowaniu niniejszego Regulaminu

 

Po złożeniu zamówienia za pośrednictwem Formularza Zamówień, Sklep potwierdza przyjęcie zamówienia  mailowo na podany w formularzu adres e-mail.

W razie wątpliwości informacje te można również podać telefonicznie pracownikowi biura sprzedaży sklepu.

 

W przypadku, braku danego produktu w magazynie klient zostanie o tym niezwłocznie  poinformowany. W takiej sytuacji klient będzie mógł dokonać zmiany swojego zamówienia lub je anulować.  

 

Ceny produktów są wyrażone w PLN i zawierają podatek VAT.

 

Realizacja zamówienia jest uzależniona od stanów magazynowych, terminów realizacji deklarowanych przez producenta towarów oraz od prawidłowości złożonego zamówienia przez zamawiającego.

 

DOSTAWA TOWARU

Dostawa towaru odbywa się w wybrany przez Klienta sposób  określony w Formularzu Zamówienia. Koszty dostawy zależą od sposobu dostarczenia produktu do Klienta, od wartości oraz wielkości zamówienia i podawane są przy wyborze sposobu dostawy produktu przez Klienta. Koszty przesyłki naliczane są automatycznie w zależności od wagi paczki. Waga paczki naliczana jest jako suma wagi wszystkich towarów w zamówieniu plus opakowanie. Sklep nie pobiera dodatkowych opłat za pakowanie.

Czas dostawy towaru jest uzależniony od realizacji zamówienia i czasu transportu z magazynu Sklepu do klienta.

Przy każdym towarze podawany jest przewidywany czas realizacji zamówienia. Zamówienie na towary o różnym czasie realizacji wysyłane jest po uprzednim kontakcie z klientem i dostarczane przy skompletowaniu całości lub na specjalne życzenie klienta wysyłane częściowo zgodnie z dostawami od producentów.

Ze względu na dużą rotację towarów w Sklepie, dostępność i czas wysyłki podawane są orientacyjnie.

Sklep nie ponosi odpowiedzialności za niedostarczenie towaru lub opóźnienie w dostawie, spowodowane błędnym lub niedokładnym adresem podanym przez Klienta lub nieobecnością klienta pod wskazanym adresem.  

Dostawa odbywa się za pośrednictwem

 • Firm kurierskich DPD, InPOST, FEDEX, GEIS, TNT lub UPS
 • Paczkomatów Inpost
 • Odbiór własny z biura
 • W obrębie Trójmiasta możemy zaoferować darmową dostawę

 

CENY I SPOSOBY PŁATNOŚCI

Ceny produktów podawane są w PLN i zawierają wszystkie składniki, w tym podatek VAT

Płatności za zakupiony towar można dokonywać:

 • Przelewem internetowym na konto bankowe w mBanku 65 1140 2004 0000 3102 7784 1482
 • Za pobraniem, płatność u kuriera
 • Płatności w systemie eCard - VISA, VISA Electron, MasterCard, MasterCard Electronic, Maestro
 • Osobiście przy odbiorze towaru w biurze stacjonarnym firmy
 • Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są za pośrednictwem Dotpay.pl

 Sklep zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów do oferty sklepu internetowego.

TERMINY REALIZACJI

Terminy realizacji i czasy dostaw podawane są przy produktach. Dodatkowo przy potwierdzaniu przyjęcia zamówienia do realizacji zostanie podana przez Sklep data wysyłki towaru.

TOWAR i GWARANCJA

Każdy produkt zamieszczony w Sklepie jest przypisany do konkretnej kategorii i posiada swój opis wraz z danymi technicznymi i jest fabrycznie nowy.

Parametry techniczne i specyfikacje są podawane zgodnie z informacjami producentów. Mogą one ulec zmianie w zależności od zmian wprowadzonych przez producentów.
Zdjęcia produktów zamieszczone w sklepie mają jedynie charakter poglądowy.

Wszystkie towary objęte są gwarancja producenta. Czas gwarancji uzależniony jest rodzaju towaru i producenta. Wynosi on od 12 do 60 miesięcy.

DANE ZAMAWIAJĄCEGO I REJESTRACJA

Elementem koniecznym podczas składania zamówienia poprzez nasz Sklep internetowy jest dokonanie rejestracji wraz z podaniem swoich danych osobowych.

Składając zamówienie w sklepie Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów realizacji umowy. Podanie danych osobowych przez Klienta oraz zgoda na ich przetwarzanie są niezbędne i będą wykorzystane wyłącznie do zrealizowania zamówienia przez sklep. Klient ponosi odpowiedzialność za podanie nieprawdziwych danych osobowych.

Podanie danych osobowych przez Klienta jest dobrowolne, jednakże brak zgody na przetwarzanie przez Sklep Internetowy danych osobowych uniemożliwi dokonywanie przez Klienta zakupów w Sklepie.

Dane osobowe są chronione zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity: Dz. U. z 2002 r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) i przetwarzana na podstawie przepisu art. 23 ust 1. pkt 3 ustawy.

Sklep zobowiązuje się do należytej ochrony danych osobowych Klientów.

Sklep zbiera takie dane osobowe Klienta jak: imię nazwisko, adres dostawy, numer telefonu, itp.

Klient ma prawo wglądu do swoich danych osobowych i ich poprawiania. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do realizacji umowy.


W interesie użytkownika (zamawiającego) leży zamieszczenie prawidłowych i zgodnych z rzeczywistością danych. Dzięki temu dokument sprzedaży zostanie prawidłowo wystawiony, a zamówiony towar trafi pod właściwy adres.

Klient kupując towar otrzymuje dokument potwierdzający zakup towaru - fakturę VAT lub paragon.

Zamawiający może anulować/wycofać zamówienie do momentu, kiedy towar nie został wysłany do zamawiającego oraz nie został wystawiony dokument sprzedaży.

 

REKLAMACJE

Wszystkie towary w Sklepie są objęte gwarancją producenta.

Warunkiem przyjęcia reklamacji do rozpatrzenia jest posiadanie przez klienta oryginału dowodu zakupu, tj. paragonu lub faktury VAT.

W przypadku reklamacji należy skontaktować się ze Sklepem, aby uzyskać dodatkowe informacje dotyczące wysyłki reklamowanego towaru i dalszego postępowania

W przypadku otrzymania uszkodzonej przesyłki prosimy o spisanie z kurierem protokołu szkody na tę okoliczność.

Reklamację można złożyć:


- poprzez wysłanie wiadomości na adres sklep@elfurio.pl 
- wypełniając Formularz Reklamacji

Przy uzasadnionych reklamacjach, towar uszkodzony jest naprawiany lub wymieniony na inny, a jeśli będzie to niemożliwe (w sytuacji np. zakończenia sprzedaży tego produktu lub wyczerpania zapasów) Sklep zwróci równowartość ceny produktu lub zaoferuje inny o zgodnych parametrach i specyfikacji.
Jeśli reklamacja zostanie odrzucona przez serwis producenta jako nieuzasadniona, towar może zostać odesłany do Klienta na jego koszt, z możliwością uwzględnienia kosztów poniesionych przez serwis oraz sklep. 

Uszkodzony i przyjęty do reklamacji towar należy wysłać na adres magazynu Sklepu:

FUMARO S.C.

Ul. Rysia 2

80-175 Gdańsk

 

ZWROT TOWARU

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.) kupujący ma prawo rezygnacji z zakupu w ciągu 14 dni daty odebrania przesyłki z zamówionym towarem, bez podania przyczyny i ponoszenia dodatkowych kosztów.

Kupujący ma obowiązek niezwłocznie, nie później niż w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia, w którym odstąpił od umowy, zwrócić Produkt Sprzedawcy na swój koszt lub przekazać go osobie upoważnionej przez Sprzedawcę do odbioru.
Rezygnacja jest możliwa, gdy towar znajduje się w nieuszkodzonym, oryginalnym opakowaniu i nie nosi śladów użytkowania lub uszkodzenia.

Sklep po otrzymaniu zwrotu wraz z wystawioną klientowi fakturą lub paragonem, gwarantuje zwrot równowartości zakupionego towaru.

Przy płatności kartą zwrot następuje na tę samą kartę.

Odpowiednia kwota zostanie przelana na konto klienta lub przekazana w ustalonej między stronami formie w ciągu 14 dni roboczych licząc od dnia otrzymania przez Sklep towaru zwracanego.

Produkty specjalnie oznaczone NA ZAMÓWIENIE nie podlegają zwrotowi.

Towar należy wysłać na adres magazynu Sklepu:

FUMARO S.C.
ul. Rysia 2
80-175 Gdańsk

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

Sklep może zmienić Regulamin i uruchomić nową wersję usług świadczonych w ramach sklepu.

W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Regulaminie zastosowanie mają przepisy powszechnie obowiązującego prawa polskiego, a w szczególności przepisy kodeksu cywilnego, ustawy o ochronie danych osobowych, ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, a także ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów.

Zamawiając w sklepie www.elfurio.pl klient akceptuje powyższy regulamin

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl